Zahradní altány

Zahradní altány

Spousta lidí, ať už se jedná o zahradní architekty nebo jenom nadšené zahradníky amatéry, si velmi oblíbila jako nádherný doplněk do svých zahrad právě zahradní altány.

Altány mají široké využití. Na zahradách můžete najít romantické altánky ideální pro relaxaci a odpočinek. Slibují klidné a nerušené posezení na čerstvém vzduchu a zároveň vás chrání před přímým slunečním zářením.

Vlastně záleží jenom na vás, k čemu vám bude altán sloužit. Můžete ho rovněž využívat jako místo pro příjemné posezení, nebo dokonce menší oslavy či zahradní party.

Zahradní altány jsou vyráběny z různých materiálů. Nejčastěji se však jedná o dřevo, méně častěji o kov. Při troše dobré vůle a šikovnosti si zvládnete altán postavit i samy. Mnoho kutilů se do ní pustí a zvládne jí bez větších potíží, je však třeba dodržet jisté zásady aby byla pergola dostatečně stabilní a bezpečná. Pro ty, kteří dávají přednost práci odborníků existuje spousta firem, které se realizací těchto malých staveb zabývají.

Občas bývají altány chybně zaměňovány se zahradními domky. Zásadním rozdílem je, že altán je otevřený a zastřešený. Zahradní domek je jakási miniatura domu. Umožňuje pobyt za jakéhokoliv počasí, nocleh a mnoho dalšího.

Povrchová úprava zahradního altánu nebo pergoly by měla být provedena kvalitní barvou nebo lazurou a neměli by jste zapomínat na pravidelnou každoroční údržbu ošetřovacím balzámem na dřevo. Nejoblíbenějšími barevnými variacemi jsou především hnědé v odstínech přírodního dřeva, bílé či dokonce černé. Tvar a obití pergoly je poměrně důležitý. Měl by zapadat do celkového stylu vaší zahrady a dotvářet celistvý dojem.

Zahradní altán nebo pergola zpříjemní posezení na zahradě a stane se dekorativním prvkem vaší zahrádky.

Ceny zahradních altánů se liší dle velikosti, provedení ale také podle použitého materiálu.

O webu

Na našich webových stránkách naleznete nejrůznější informace věnované zahradě. Na tomto webu najdete rozsáhlé informace o spoustě prvků a staveb, které na zahradě můžete najít. Povíme si něco málo o zahradních altánech a zahradních domcích. Zabloudíme také do světa krbů a grilů a s tím spojeného zahradního nábytku. Prozradíme vás přednosti a zápory dřevěného zahradního nábytku, kovového i plastového zahradního nábytku. Pokud máte děti, určitě nesmí na Vaší zahradě chybět zahradní houpačka či zahradní jezírko, které děti tolik milují.